Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 143
Соціальні сеті
Головна » 2012 » Червень » 7 » Влада монополізує телемовлення в регіонах
22:53
Влада монополізує телемовлення в регіонах
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила провести повторний конкурс на регіональне цифрове мовлення. Таке рішення Нацрада ухвалила в ході вчорашнього засідання. Конкурс буде оголошено на вільні телеканали в 169 містах

Підсумки попереднього конкурсу, що стартував 25 січня, повинні були оголосити до 2 червня, проте Нацрада не зміг визначити переможців. Втім, подібний конкурс уже проводився в серпні 2011 р., і тоді в цифровий формат не потрапило близько 70 регіональних телерадіокомпаній. Нинішній конкурс організовано для того, щоб розподілити ще не зайняті цифрові канали.

Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників (укр.: НАМ) Катерина М'ясникова повідомила «i», що після торішнього конкурсу у провайдера залишилося близько сотні незайнятих каналів, які планують розподілити між тими регіональними телекомпаніями, які зможуть платити за право на цифрове мовлення. «При цьому переслідуються виключно бізнес-інтереси провайдера, про плюралізм мовлення не йдеться», - заявила вона. За словами пані Мяснікової, НАМ оскаржує в суді результати торішнього конкурсу, «оскільки він був проведений з порушеннями процедури і законодавства», і може виступити проти повторного, оскільки конкурс, оголошений 25 січня, не був скасований. «У світовій практиці прийнято, щоб ліцензії, отримані на аналогове мовлення, зберігалися у телекомпаній при переході на цифрове», - стверджує вона.

C грудня 2010 створенням мережі цифрового мовлення в Україні займається компанія «Зеонбуд» (власником якої є кіпрська компанія «Планбрідж лімітед», за деякими даними, що має відношення до Ріната Ахметова. - «I»). Будівництво нею мережі зайняло 11 місяців і обійшлося в $ 134 млн. За бізнес-планом термін повернення інвестицій становить п'ять-шість років. Для того щоб мережа запрацювала на повну силу, звичайне аналогове телебачення можуть остаточно відключити до липня 2015 р. Це пообіцяв президент Віктор Янукович, заявивши, що «до 2015-го українське телебачення перейде на цифрове мовлення».

Зазначимо, що телеканали мають платити за можливість мовлення в цифровому форматі. З червня 2011 по червень 2012 р. послуги «Зеонбуду» надавалися зі знижкою 50%. З липня 2012 р. з серпня 2013 знижка буде в розмірі 25%. Потім каналам за користування передавачами доведеться платити по повній вартості. За місяць повна вартість послуг (без знижок) складе від 6,8 тис. грн. до 39 тис. грн. для одного населеного пункту і від 32 тис. грн. до 199 тис. грн. для області (в залежності від кількості та розміщення передавачів). При цьому компанії повинні паралельно платити за трансляцію в звичайному форматі, поки не почалося відключення аналогового сигналу, заплановане не раніше 2013 р.

Вчора в Нацраді повідомили, що умови отримання ліцензії на цифрове мовлення не зміняться, а гарантійні внески телекомпаній, які були внесені на попередній конкурс, будуть враховані, якщо компанія підтвердить бажання повторно брати участь у конкурсі.

Для телеглядачів перегляд буде безкоштовним, але цифровий сигнал можна приймати тільки за допомогою спеціальних пристроїв (сет-топ-боксів), які підключаються до телевізора. У 2011 р. вартість цієї приставки оцінювали в $ 34. Генеральний директор «Зеонбуду» Віктор Галич назвав ціну в $ 50, а голова Держкомтелерадіо Олександр Курдинович оцінив пристрій в 480-550 грн. У держбюджеті на 2012 р. на покупку таких пристроїв для малозабезпечених громадян виділено 350 млн. 120 тис. грн. В цьому році держава повинна видати приставки 800 тис. сімей. А в 2011 р. ці прилади повинні отримати ще 700 тис. будинків. Розподіляти їх будуть за списками тих, хто отримує житлові субсидії через занадто низького рівня своїх доходів.

Поки відомо, що глядачам будуть доступні 28 центральних телеканалів, яким Нацрада видала ліцензії на цифрове мовлення в серпні минулого року. Серед них: Перший національний, ICTV, «Новий канал», «1 +1», «Інтер», СТБ, ТЕТ та інші. Відмовлено в ліцензії філії російського телеканалу ОРТ і українському телеканалу TВi.

«Ми зможемо отримати ліцензію на цифрове мовлення лише після парламентських виборів, коли рішення незаконних конкурсів, які проводить Нацрада, будуть скасовані», - заявив «i» генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький. Він зазначив, що нинішній конкурс стосується тільки регіональних телекомпаній, «багато з яких належать чинним політикам». «Видача ліцензій відбувається виключно з політичних мотивів, оскільки влада намагається монополізувати ефір», - сказав він.

З паном Княжицьким повністю згоден голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець (НУНС), який вважає, що Нацрада керується політичними мотивами при видачі ліцензій на цифрове мовлення. «Тут політична складова дорівнює 100%. Всі результати конкурсів і по центральним, і по регіональним каналам потрібно скасувати так само, як і результати конкурсу провайдера (заявку подала лише одна компанія - «Зеонбуд»). Все, що пов'язано з цифровим телебаченням, відбувається непрозоро », - уклав депутат, зазначивши, що у світовій практиці не прийнято переглядати існуючі ліцензії при переході на інший технологічний формат мовлення.
Переглядів: 705 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz