Україна готується до переходу на цифрове телебачення ![](http://satellite-plus.at.ua/_nw/0/s60549633.jpg) Національне цифрове телебачення - на старті. На території київської телевежі продемонстрували повну бойову готовність до поліпшення якості зображення. Картинку в телевізори будуть передавати не застарілим аналоговим методом, а сучасним - цифровим. У чому різниця - знає Світлана Чернецька.
Таку картинку, трохи гірше або трохи краще, приймають антени наших телевізорів. Це аналоговий сигнал, показує інженер Олексій.
Розхвалювати переваги цифрового сигналу йому не доводиться - все видно на екрані.
Світлана Чернецька, кореспондент:
- Ось воно - серце національного цифрового телебачення. Центр управління ... ні, не польотами, а телемережами. Саме в цю кімнату стікаються програми вітчизняних каналів, а вже звідси цифровий сигнал відправляється в усі куточки України.
Ці екрани та схеми говорять про одне - цифрове телебачення в Україні відбулося. По всій країні встановлено понад шестисот потужних передавачів. Останній етап - прийняти картинку в кожному будинку. Для цього необхідний ось такий прилад. Сет-топ-бокс, або ж декодер. Тільки з його допомогою можна розшифрувати цифровий сигнал. Але ті, які зараз продаються, не відповідають всім вимогам. Розробники радять почекати до наступного місяця.
Віктор Галич, генеральний директор ТОВ "Зеонбуд":
- Почекаті Нашої інформації на телевізійніх каналах и ЗМІ про ті, які сет-топ-бокси треба купуваті, для того, щоб переглядаті Наші Програми, де и Як їх можна купить.
Зовсім не доведеться витрачатися малозабезпеченим громадянам. Зараз якраз думають, як організувати їм безкоштовну видачу сет-топ-боксів. Цього року їх отримають 700 000 сімей. Решті перехід на цифрове телебачення буде коштувати близько п'ятисот гривень - ціна декодера. А перегляд залишиться безкоштовним.
Володимир Манжосов, голова нацради України з питань телебачення і радіомовлення:
- Залішаються абонента суто кабельних мереж, залішаються люди, які дівляться телевізор через супутник, но Перевага цифрового ефірного мовлення в тому, Що це безкоштовній доступ до 32 цифрових програм, чи 32 каналів.
Остаточний перехід на цифру відбудеться через 3 роки - у 2015-му.
|