Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 143
Соціальні сеті
Головна » 2012 » Червень » 21 » Регіональні особливості впровадження цифрового телемовлення в Україну
22:40
Регіональні особливості впровадження цифрового телемовлення в Україну
«Цифровізація» - саме таким хитромудрим словом називається процес переходу нашої країни на цифровий формат телерадіомовлення. Більше програм, вище якість передачі, економія ефіру - в 2006 році, при підписанні договору «Женева-6», який дав старт цифровізації Україні, все це здавалося незаперечною перевагою. Як проходить процес переходу в «цифру» в нашому регіоні, обговорювали учасники «круглого столу».

Олександр КРАВЧУК, головний інженер КП «ТРК« Мелітополь »:« З прийомом цифрового ТБ у нас проблем бути не повинно, а от з мовленням місцевих телеканалів - маса »


- У нашому регіоні проблем з прийомом «цифри» бути не повинно, оскільки у нас встановлений передавач потужністю 1 кВт. При такій потужності сигналу програми повинні показувати добре. (Хоча в ідеалі, звичайно, що приймають антени повинні бути виведені на дах.) Але з такою потужністю передавача пов'язані і багато проблем місцевих телеканалів.

Працюючий передавач дасть можливість дивитися мелітопольські новини всьому регіону, але чи потрібні наші новини в далекому селі Херсонській області? Відповідно і кількість потенційних рекламодавців не збільшиться. А платити за це місцевим телекомпаніям доведеться в рази більше.

Ще одне питання: більшість місцевих телеканалів віщають 2-5 годин на день, решту часу ретранслюють центральні канали, що давало можливість дрібним мовникам трохи заробити. На сьогоднішній день ретрансляцію скасували повністю, тобто канал повинен вести мовлення 24 години на добу. А це складно і за технічними характеристиками, і затратно - виробляти свій продукт на добу або закуповувати чужий для нас з точки зору фінансів нереально.

Марина Самбур, директор ТРК «МТВ-плюс»: «Перейти в« цифру »ми б могли самостійно, але нам не дають»

- Якби нам дозволив Нацрада, ми б могли самостійно перейти на цифрове мовлення. Технічні характеристики чинного передавального комплексу ТРК «МТВ-плюс» дозволяють з мінімальними витратами і організаційно-технічними зусиллями перейти на «цифру». Більш того, на нашому передавачі могли б працювати ще кілька каналів. Для цього нам знадобилося б усього кілька тижнів для модернізації та пусконалагоджувальних робіт. Але перехід українських телеканалів в цифровий формат так, як це зараз відбувається, жорстоко дискримінує мовників, особливо місцевих. Механізм тиску на нас простий. У 2011 році треба було подати заявку на отримання цифрової ліцензії і з цього моменту платити щомісяця понад 40 тис. грн. за обслуговування цифрового передавача, через який почнеться трансляція в 2015 році ... У нас немає таких доходів, щоб чотири роки віддавати невідомо за що такі гроші, оскільки наш єдине джерело доходу - продаж рекламного часу, а мелітопольський ринок телереклами обмежений. Однак ми не здаємося і не сидимо склавши руки, а спільно з Національною асоціацією телерадіомовників намагаємося знайти вихід зі сформованої ситуації.

Тетяна ДУКОВА, заступник начальника Мелітопольського райуправління праці та соцзахисту населення: «Скласти списки - не головна проблема. Складніше з технічними питаннями »

- Відповідно до Порядку використання грошей, передбачених у держбюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телебачення, затвердженого Постановою Кабміну № 245 від 21 березня 2012 року, в Мелітопольському районі продовжується прийом заяв від осіб, які мають право на безоплатне забезпечення телетюнер. Потенційних отримувачів таких пристроїв в Мелітопольському районі проживає близько двох тисяч. Заяви від них приймаються управлінням соцзахисту поштою, через уповноважених сільрад і особисто. Після перевірки повноти та достовірності даних, зазначених у заявах, складаються списки, які передаються в Держкомтелерадіо.

Варто відзначити, що з усього числа звернулися п'ятнадцяти заявникам відмовлено через недостовірної інформації в заявах. Але складання списків - не головна проблема в процесі забезпечення населення безкоштовними тюнерами. Важливіше донести до людей інформацію технічного характеру: хто відповідає за технічну сторону питання, до кого звертатися за консультаціями.

Олександр Семак, начальник Мелітопольського міськуправління праці та соцзахисту населення: «Ми побоюємося злочинів на грунті соціального забезпечення»

- На отримання безкоштовних телетюнер в Мелітополі можуть претендувати близько п'яти тисяч чоловік. У списки внесені вже близько 2,5 тисячі. І всім, хто хоче встигнути зареєструватися, варто поквапитися. 20 червня - останній термін подачі списків в область, ще 10 днів залишається на перевірку списків, виправлення помилок та інше.

Сьогодні немає ніякої інформації про те, як чинити тим, хто не встигне подати заявку вчасно, поки «другої хвилі» роздачі тюнерів не планується. Але зараз намітився значний спад кількості заяв, найімовірніше, ті, хто хотів брати участь в програмі безоплатного забезпечення тюнерами, вже звернувся в наше управління. Важливе питання: що далі? Ми серйозно побоюємося злочинів на грунті соцзабезпечення. Хотілося б, щоб у місті з'явилася інформація про те, хто повинен встановлювати тюнери, коли вони почнуть надходити.

Юрій МАЛЄВ, представник магазину «Технікс»: «Альтернатива цифровому ТБ є»

- Приймачі сигналів цифрового телемовлення в продажу вже є, їх вартість близько 600 гривень. Проте жителям нашого регіону варто подумати про альтернативу цифровому ТБ. Для мешканців багатоповерхівок це кабельне телебачення. А всім іншим, і в тому числі жителям віддалених сіл, варто задуматися про підключення супутникового ТБ.

За вартістю виходить ненабагато дорожче - в межах 800 гривень, але дає цілий ряд переваг. Наприклад, можливість перегляду великої кількості каналів, включаючи ті, які будуть вести мовлення в цифровому форматі, не тільки українських, а й російських; прийом сигналу там, де ефірний сигнал недоступний; високу якість картинки та звуку (це особливо помітно на сучасних телевізорах). «Супутник» надає великий вибір ексклюзивних тематичних пакетів, а також дозволяє вести запис телепрограм, підключати Інтернет, підключатися до домашньої мережі.

Є, звичайно, і недоліки: не буде можливості дивитися місцеві канали, потрібно бути готовим до додаткових витрат, якщо хочете підключити декілька телевізорів, можуть виникати перешкоди при погіршенні погодних умов, а підключення повинен виконувати фахівець. Але переваг все ж таки більше.

В ході підготовки матеріалу відчуття, що цифровізація, як і багато в нашій країні, вигідна певному колу людей і не має нічого спільного з благом для народу, посилювалося. Від переходу на новий формат мовлення всім - і телеглядачам, і телевізійникам - тільки додалося головного болю. У всякому випадку учасники «круглого столу» так і не змогли знайти плюсів у переході на «цифру», окрім сумнівної «економії частот».
Переглядів: 682 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz