Безпідставно розширені умови для анулювання ліцензії провайдера програмної послуги. Так вважає президент Асоціації правовласників і постачальників контенту, народний депутат України, Олена Бондаренко.
На початку березня цього року Міністерством юстиції України зареєстровано затверджене Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.
Положенням безпідставно розширені умови для анулювання ліцензії провайдерів програмної послуги. Особливо небезпечним з точки зору свободи поширення інформації є умова про анулювання ліцензії провайдера програмної послуги у разі порушення ним статті 8 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", дія якої за законодавством поширюється тільки на телерадіоорганізації.
Зокрема, ст.8 Закону передбачено, що жодна фізична або юридична особа не має права контролювати будь-яким способом через вплив на формування управлінських та / або наглядових органів телерадіоорганізацій більше 35 відсотків від загального обсягу відповідного територіального телерадіоінформаційного ринку - загальнонаціонального, регіонального або місцевого.
Після вступу Положення в силу, Національна рада отримав формальні підстави для анулювання ліцензій всіх провайдерів програмної послуги, які мають 35 відсотків від загального обсягу відповідного ринку. Ліцензії може бути позбавлений, в тому числі загальнонаціональний провайдер програмної послуги з надання населенню ефірного цифрового мовлення, який має технічне покриття 95% території України.
«Незаконне обмеження діяльності провайдерів в ключі економічної конкуренції - далеко не єдиний недолік знову прийнятого Положення. Асоціація правовласників і постачальників контента запропонувала Нацраді публічно обговорити спірні норми Положення в рамках Телерадіоярмарку на Конференції 22 травня, яку ВПК організовує спільно з Телекомпалатой Україні. Вихід зі складної ситуації може бути тільки один - термінове внесення до Положення змін », - каже Олена Бондаренко.
|