![](http://satellite-plus.at.ua/_nw/3/05922357.jpg) В Україні зростає попит на так звані нішеві, вузькотематичні канали, наприклад, про полювання і риболовлю, виховання дітей і так далі. У свою чергу, провайдерам кабельного телебачення вигідно пропонувати велику кількість каналів. Ось тільки число каналів в наданих пакетах все одно зростає занадто повільно. Причина в чинному законодавстві.
Справа в тому, що чинний на даний момент Закон «Про телебачення і радіомовлення» визначає список критеріїв, за якими канал визнається адаптованим для українського ринку. Якщо він не відповідає вимогам, то і показувати цей канал українським глядачам буде незаконно.
Так от, при тому, що глядачі вже готові вибирати серед 600-700 каналів, а провайдери готові таку кількість їм надати, зараз є можливість демонструвати всього 157 іноземних каналів. Саме стільки міститься в списку, затвердженому Нацрадою. На додачу до яких близько 100 вітчизняних.
На даний момент в Україні існує близько 700 провайдерів кабельного телебачення, а кількість глядачів щороку зростає на 10%. І якби ці критерії були б переглянуті, то зростання обчислювався б куди більшими цифрами. До того ж, значно збільшилися б і інвестиції в цю сферу.
Якби на сьогоднішній день наші абоненти побажали б, і у нас була б така можливість за законодавством, збільшити кількість пакетів та збільшити кількість каналів, то, я впевнений, розмір інвестицій обчислювався б мільйонами доларів, - сказав Сергій Бойко, президент компанії «Воля»
На сьогоднішній день вже існує Асоціація правовласників і постачальників контенту, яка активно бореться за пом'якшення поточних правил і розширення списку кабельних каналів, просуваючи новий законопроект «Про телебачення і радіомовлення». І є надія, що вже з 2013 року, існуючі правила вдасться скасувати, внісши серйозні поправки до згаданого вище список.
|