"Бі-бі-сі" вибачилася за показ проплачених документальних фільмів Компанія "Бі-бі-сі" в спеціальному телевізійному сюжеті вибачилася перед своїми глядачами за показ документальних фільмів, знятих британською піар-компанією FBC Media в особистих інтересах її клієнтів.
У 2011 році британська газета The Independent провела розслідування і з'ясувала, що компанія "Бі-бі-сі" купила кілька документальних фільмів у компанії FBC Media за номінальну ціну в один фунт стерлінгів. У їх числі були фільми про виробництво пальмового масла в Малайзії і про повстання в Єгипті. Як з'ясувала The Independent, піар послугами компанії FBC Media користувалися уряди обох країн, про що компанія не повідомила керівництву "Бі-бі-сі". Зокрема, влада Малайзії виділила FBC Media 17 мільйонів фунтів стерлінгів на "глобальну стратегічну комунікацію".
Компанія BBC Trust, що керує корпорацією "Бі-бі-сі", у листопаді 2011 вивчила документальні фільми за останні кілька років і знайшла 15 порушень своїх редакційних правил.
Сюжет з вибаченнями від "Бі-бі-сі" був показаний в суботу, 11 лютого, з розрахунком на те, щоб його побачила 74-мільйонна аудиторія телекомпанії по всьому світу. Як говориться в тексті вибачення, "редакційні правила говорять, що всі програми повинні бути вільні від комерційного й іншого тиску". Спонсорство, як наголошується в зверненні, або фінансовий зв'язок між виробником фільму і зацікавленою особою неприпустимі.
Після розслідування The Independent представники компанії FBC Media заявили, що вони строго відділяють виробництво документальних фільмів від своїх піар-послуг. Компанією, за даними The Independent, керували колишній журналіст The Financial Times Алан Фрідман (Alan Friedman) і ведучий CNN Джон Дефтеріос (John Defterios). У числі її клієнтів також були уряди Казахстану і Греції й такі компанії, як Microsoft. Після скандалу з документальними фільмами FBC Media закрила всі свої офіси в Лондоні і була передана в керування тимчасовій адміністрації.
|