Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 138
Соціальні сеті
Головна » 2012 » Червень » 21 » В Україні розпочався перехід на новий цифровий стандарт телевізійного мовлення
22:50
В Україні розпочався перехід на новий цифровий стандарт телевізійного мовлення
В останні роки весь світ переходить на нові стандарти цифрового телебачення. Англія, Німеччина, Франція, США, Швеція і ряд інших розвинених держав вже відключили аналогове ефірне телемовлення. У той же час у багатьох українських містах і селах досі люди ловлять на кімнатні антени всього кілька телеканалів, і то в поганій якості. Але ситуація кардинально змінюється. Україна взяла на себе зобов'язання в найближчі роки забезпечити доступ до ефірного цифрового телебачення жителям всієї країни.

«Тим сім'ям, які дивляться телевізор, використовуючи кімнатну або зовнішню антену, необхідно купити декодер»

Варто зазначити, що впровадження нового формату мовлення не є примхою українського уряду. Такий перехід виробляють не тільки в Європі, але і по всьому світу. Тому Україна зобов'язана виконувати свої міжнародні зобов'язання, як і всі інші країни. Крім того, цифрове мовлення дозволяє людям дивитися набагато більше каналів, причому в хорошій якості. Крім всіх існуючих загальнонаціональних каналів, у безкоштовному цифровому пакеті з'являться додаткові інформаційні, фільмові, спортивні, дитячі та музичні канали. Зараз їх вже більше 20, а до осені буде 32.

Уже сьогодні у нас працює національна мережа ефірного цифрового телебачення, причому одна з найбільших в Європі. Незабаром більшість жителів Україні зможуть в своїх будинках приймати нове цифрове телебачення. Досить буде придбати необхідне обладнання.

Треба сказати, що для більшості простих українців цифрове ефірне телебачення залишається дивиною. Щоб розібратися в тому, як воно працює, «ФАКТИ» звернулися до голови Цифрового комітету об'єднання українських телеканалів «Індустріальний телевізійний комітет», технічному директору групи StarLight Media Валентину Ковалю.

- Кого торкнуться телевізійні нововведення?

- Відразу хочу заспокоїти: далеко не всіх. Сьогодні більше половини українських сімей дивляться телепрограми «в кабелі» або з супутника, так ось, їх майбутній перехід на цифрове ефірне мовлення не торкнеться зовсім. Без сумніву, такі сім'ї можуть приєднатися до перегляду цифрового ефірного телебачення, але їм точно не загрожує в один день опинитися без звичного домашнього розваги.

Тим же сім'ям, які дивляться телевізор, використовуючи кімнатну, зовнішню або колективну антену, необхідно потурбуватися завчасно. Поки дата відключення звичного аналогового телесигналу не визначена. Існує тільки обов'язкова дата відключення - 16 червня 2015 року. Цей термін прийнятий для всієї Європи, проте багато держав не будуть її чекати, деякі вже припинили аналогове мовлення. У всіх країнах існував перехідний період, коли працювала та аналогове, і цифрове телебачення, і України тут не виняток. У нас вже можна приймати телеканали в цифровому вигляді.

- У нашій країні існує єдиний технічний стандарт цифрового мовлення?

- Це дуже важливий момент. У деяких регіонах Україні цифрове мовлення ведеться у двох стандартах - DVB-T і DVB-T2. Причому перший з них скоро піде в минуле і не буде підтримуватися. Тому я б застеріг співгромадян від покупки пристроїв, на яких значиться стандарт DVB-T. Швидше за все, сет-топ-бокси, а простіше кажучи, телетюнер, що працюють в даному стандарті, скоро доведеться відправити в утиль. З цим в першу чергу зіткнуться кияни, одесити і сумчани. В їхніх містах експеримент з цифровим мовленням розпочався давно і напевно скоро закінчиться.

«З телевізором, в якому є тільки вхід для антени, точно доведеться розпрощатися»

- З ефірними цифровими телетюнер сумісні всі телевізори?

- З телевізорами ситуація дещо складніша. В Україну для цифрового наземного телевізійного мовлення прийнятий стандарт DVB-T2. Але, що ще більш важливо, в якості обов'язкового доповнення до цього стандарту вводиться кодування телевізійного сигналу. Це означає, що раніше придбані або ввезені з-за кордону телевізори, на яких зазначений стандарт DVB-T2, швидше за все, не зможуть відразу показувати вам українські цифрові телепрограми, так як вони не мають модулів для розкодування сигналу.

- Як же бути в такій ситуації?

- Сьогодні в Україну ввозять спеціальні пристрої, які називають приймач, телетюнер, декодер, або сет-топ-бокс. Всі вони забезпечені спеціальним модулем, дозволяє розкодувати цифровий телевізійний сигнал, що поширюється по території України. Точна назва цієї кодування - Irdeto Cloaked CA, а пристрої для розкодування будуть промарковані символом Т2 в помаранчевому кружечку. Важко гарантувати, що не з'являться підробки, але захиститися від них можна, купуючи такі декодери у перевірених продавців.

Так ось, саме ці приймачі можуть бути підключені майже до будь-якого телевізора, купленому за останні десять років. Потрібно тільки переконатися, що у вашому телевізорі є відео-та звукові входи, відповідні відео-і звуковим виходів декодерів. З часом з'являться вбудовувані телетюнер, що працюють з даною кодуванням, звані САМ-модулями, але вони підійдуть тільки для обладнаних такими роз'ємами телевізорів стандарту DVB-T2, і поки подібних телевізорів, як і модулів, вкрай мало.

Тому хочу дати пораду. Вирушаючи купувати декодер, запишіть, замалюйте або сфотографуйте написи і роз'єми на задній або бічній стороні вашого телевізора. Або візьміть з собою інструкцію та покажіть продавцю. З телевізором, в якому є тільки вхід для антени, точно доведеться розпрощатися.

- Але ж телетюнер ефірного цифрового телебачення встановлюються між телевізором і антеною?

- Правильно, але сигнал, що надійшов з антени, перетворюється і передається на спеціальні роз'єми для аудіо-і відеосигналу, а не на антенне гніздо телевізора. До речі, варто сказати кілька слів про антени. Більшість передавальних станцій цифрового телебачення розташоване там же, де і звичні аналогові. А значить, якщо у вас добре приймаються всі канали, не тільки Перший Національний, «Інтер» і «1 +1», то, ймовірно, вам не потрібно буде міняти антену.

- Ну а якщо міняти все-таки доведеться, то як правильно її вибрати?

- Сьогодні поки що важко дати якийсь рада з вибору антени, так як покриття цифровим сигналом ще не виміряна. Крім того, є ймовірність, що воно буде розширюватися. У більшості випадків звичні антени для ДМВ-діапазону вам послужать, але при покупці я б знову рекомендував вибирати їх не за ціною, а за надійністю продавця, щоб у разі невдалого придбання скористатися законом про права споживача і повернути невідповідну антену.

- Обладнання для підключення до цифрового ефірного телебачення вже надійшло в продаж. Де його краще купувати?

- Я б не радив відправлятися за декодером і антеною в Київ. Це краще робити ближче до того місця, де ви збираєтеся використовувати нове обладнання. Адже існують певні тонкощі, що залежать від покриття, частот каналів, які місцевим продавцям відомі краще, ніж київським. При цьому не варто побоюватися, що при переїзді в інше місто доведеться щось замінювати. Досить буде просто переналаштувати декодер.

- Наскільки я розумію, такі декодери необхідно купувати для кожного телевізора?

- Так. Ви зможете підключити кілька декодерів до однієї антени, але підключити декілька телевізорів до одного декодера не вийде. Навіть якщо ви якось примудрилися це зробити, дивитися будете одне і те ж на всіх телевізорах.

- А як визначити, чи є в місцевості, де я живу, програми цифрового телебачення?

- Це складне питання. Швидше за все, якщо сьогодні у вас приймається хоча б чотири-п'ять програм з ефіру, то «цифра» в даному регіоні є. У містах вона точно повинна бути, а жителям віддалених сіл рекомендую уточнювати цю інформацію або в місцевих радах, або на підприємствах зв'язку, наприклад, в обласних чи районних радіотелевізійних передавальних центрах (РТПЦ).

Хочу звернути увагу, що в Україні існує програма забезпечення певних категорій малозабезпечених сімей декодерами на пільгових умовах. Щоб стати учасником цієї програми, потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Врахуйте, що заяви приймаються до 1 липня, так що варто поквапитися.

ХТО І ЯК МОЖЕ ОТРИМАТИ телетюнер БЕЗКОШТОВНО

Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 245 від 21 березня 2012 року, держава безкоштовно надає цифровий телетюнер окремим категоріям малозабезпечених громадян:

1) всім інвалідам першої та другої групи (в тому числі інвалідам війни цих груп);

2) інвалідам війни третьої групи;

3) особам, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні;

4) особам з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;

5) особам, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Люди, які відносяться до перерахованих категорій, до 1 липня 2012 року мають особисто, через уповноваженого представника або ж поштою подати заяву до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

До заяви додаються такі документи:

громадянами, зазначеними в першому пункті, - копія довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;

громадянами, зазначеними в другому пункті, - копія посвідчення інваліда війни;

громадянами, зазначеними в третьому пункті, - копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років та копія свідоцтва про народження дитини.

Обладнання надаватимуть безкоштовно за принципом: один телетюнер в одне житлове приміщення. Швидше за все, на першому етапі перевага буде віддаватися тим сім'ям, які сьогодні дивляться тільки ефірне телебачення.

Доставляти телетюнер планують поштою в міру надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими адміністраціями.
Переглядів: 789 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz