Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 143
Соціальні сеті
Головна » 2012 » Березень » 30 » Український сет-топ-бокс піддався на перешкоди
22:36
Український сет-топ-бокс піддався на перешкоди
Український сет-топ-бокс піддався на перешкоди
Українське підприємство «Меридіан» імені Корольова разом з Науково-дослідним інститутом НТУУ «КПІ» та Інститутом електроніки та зв'язку Української академії наук, відомі серійним випуском телетюнер «Меридіан-ТТЦ» для цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T, розробили нову модель сет-топ -боксу стандарту DVB-T2.

Однак після рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та провайдера «Зеонбуд» встановити систему умовного доступу Irdeto Cloaked CA для кодування цифрового ефірного сигналу українські виробники досі не можуть отримати ліцензії Irdeto.

Оскільки вони все ще сподіваються на доступ до технології для доопрацювання і подальшого виробництва власних ТБ-тюнером, адже це може забезпечити відновлення Української радіоелектронної промисловості. Тим більше, що на кону - тендер Державного комітету телебачення і радіомовлення на поставку сет-топ-боксів для малозабезпечених верств населення на суму понад 350 млн грн.

Про надію розробників вітчизняного сет-топ-боксу - в їх статті.


Цифрове ефірне телевізійне мовлення - це наступний крок у розвитку телекомунікацій, це майбутнє українського телебачення, яке поступово стає реальністю.

Згідно з міжнародною угодою «Женева-2006» впровадження цифрового телемовлення в світі планують завершити до 2015 року, тоді ж остаточно відключені всі аналогові передавачі. Мир до глобального переходу готується активно.

В Україну за останні роки вдалося стати на крок ближче до того, щоб на наших блакитних екранах з'явилося багато телевізійних програм з високою якістю зображення.

Завдяки зусиллям підприємств Концерну РРТ у 2008 році було розпочато мовлення телевізійних програм в стандарті DVB-T (MPEG-4).

У 2011 році в Україні введено в дію 664 цифрових передавача загальнонаціональної цифрової телемережі у складі чотирьох мультиплексів, завдяки чому забезпечується трансляція 32 телевізійних програм (28 національних та 4 регіональних). Але для цього ще потрібен чи новий телевізор, в якому відразу вбудований приймач цифрового сигналу, або спеціальний перетворювач - телетюнер (який ще називають сет-топ-боксом), що дозволяє аналоговому телевізору показувати телевізійні програми в цифровому стандарті.

Для цього, згідно з «Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення», передбачається «налагодити на базі діючих підприємств виробництво засобів телерадіомовлення, цифрових телевізійних приймачів та цифрових перетворювачів сигналу аналогових приймачів» та відповідні доручення з цього приводу було дано Президентом України Віктором Януковичем і Кабінетом Міністрів України.

Науково-дослідний інститут НТУУ «КПІ» у співпраці з ВАТ «Меридіан» імені С. П. Корольова та СП "Інститут електроніки та зв'язку УАН» на базі напрацювань наукової школи чл.-кор. НАНУ М. Ю. Ільченко скоїли конструкторську розробку, підготували серійне виробництво і виготовили партію телетюнер для цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T моделі «Меридіан ТТЦ-101» у кількості 6000 штук. Робота була виконана за технічним завданням та технічним умовам, які пройшли в установленому порядку технічну експертизу та затвердження Мінпромполітики і Мінтрансзв'язку Україні відповідно до чинної в Україні системи стандартизації та рекомендацій Міжнародного Союзу електрозв'язку.

У зв'язку зі зміною умов телерадіомовлення, визначених відповідними рішеннями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а саме: переходом на новий стандарт DVB-T2, була розроблена нова модель ТБ-тюнером, незважаючи на збитки, завдані цим зміною, були виготовлені дослідні зразки , проведено випробування, які підтвердили їх відповідність вимогам нового стандарту мовлення.

На нашу думку, саме впровадження новітніх технологій цифрового телерадіомовлення в Україні може стати основою для підйому вітчизняних підприємств цієї галузі. Особливо це стосується великосерійного випуску телетюнер та іншого високотехнологічного обладнання для трансляції програм цифрового телерадіомовлення, для чого необхідна відповідна конструкторсько-технологічна підготовка і організація виробництва, а в подальшому - надання користувачам сервісного обслуговування, що забезпечує ВАТ «Меридіан» імені Корольова.

Час, під час реалізації «Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення» головним виконавцем ТОВ «Зеонбуд» за рекомендацією Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України за згодою Держтелерадіо Україні введено кодування цифрового телевізійного сигналу, так звану технологію умовного доступу з адресним управлінням.

Це, в свою чергу, вимагає реалізації в телетюнер DVB-T2 відповідних апаратно-програмних заходів для сприйняття цієї технології. На жаль, нам такої можливості поки не дають.

Безсумнівно, виникає питання: хто зможе взяти участь у виробництві та постачанні абонентського обладнання для українського цифрового ефірного телемовлення? Здавалося б, тут все зрозуміло: на наш погляд, в рамках Державної програми повинні лобіюватися українські виробники, тим більше такий загальний вектор розвитку підтримки вітчизняного виробника задали Президентом України.

Вважаємо доцільним і сподіваємося, що так і станеться і ВАТ «Меридіан» імені Корольова буде надано право доступу до прийнятої в Україну технології адресного управління в телетюнер DVB-T2 для їх відповідного доопрацювання і подальшого виробництва, що забезпечить в певній мірі відновлення радіоелектронної промисловості та виробництва засобів зв'язку на новітній технологічній основі та створення нових високопрофесійних робочих місць.
Переглядів: 883 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz