Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 138
Соціальні сеті
Головна » 2013 » Січень » 29 » УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК СУПУТНИКОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ: ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ
22:50
УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК СУПУТНИКОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ: ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ
За одними даними, число абонентів платного телебачення на Україні трохи більше 300 тис., хоча в країні вже понад 3 млн домогосподарств мають у своєму розпорядженні супутниковими тарілками. Інші дослідження свідчать про те, що платне ТБ дивляться лише 5% українців. Ринок супутникового ТБ в країні тільки починає формуватися.
Менша заорганізованість українського суспільства, в якому ще зберігається ситуація, подібна до тієї, що склалася в Росії наприкінці 90-х, поширюється і на ринок супутникового телебачення. У 2012 р. «Укркосмос», відповідальний за створення національної супутникової угруповання і розвиток супутникових комунікацій, опублікував результати опитування, згідно з яким 95% українських користувачів супутникового телебачення дивляться тільки безкоштовне супутникове телебачення. Обсяг ринку безпосереднього супутникового мовлення України в грошовому вираженні становить $ 35 млн, тоді як у сусідній Польщі - понад $ 1 млрд, а в Росії - $ 500 млн, стверджується в дослідженні «Укркосмоса».

З огляду на небажання українців платити за супутникове телебачення, не виглядають несподіваними дані Державної служби статистики України, згідно з якими в 2011 р. доходи супутникового телерадіомовлення впали на 4% до показника 32,5 млн грн. (При цьому за надання послуг населенню - 2,2 млн грн).

У згаданому вище дослідженні підкреслюється, що ринок безпосереднього супутникового мовлення України має великий потенціал. Багато експертів пов'язують розвиток українського ринку безпосереднього мовлення із запуском першого національного супутника «Либідь», який має відбутися в 4 кварталі 2013

«Либідь» - перший мовний супутник України

Проект запуску супутника «Либідь» реалізується канадської MacDonald Dettwilerand Associates (MDA) і російськими «Інформаційні супутникові системи ім. М.Ф. Решетньова ».

Роботи зі створення супутника повинні були початися ще 10 років тому, але фактично стартували тільки в 2010 р. після того як Кабінет міністрів України залучив для цього кредит Канадського експортного агентства на суму $ 254 600 000 під держгарантії. Запуск супутника буде здійснено силами Центру експлуатації наземної космічної інфраструктури з космодрому Байконур.

Раніше планувалося, що «Либідь» буде знаходитися на орбіті в позиції 38,2 гр. E, поряд з грецьким супутником Hellas Sat 2 39. гр. E, з якого нині транслюється державний телеканал України для закордону УТР. Однак у 2012 р. було вирішено, що «Либідь» займе частоту 48 гр. E, яку поступився Україні французький супутниковий провайдер Eutelsat, який побоювався, що якщо «Либідь» розміститься на позиції 38,2 гр. E, то буде заважати супутникової угруповання Eutelsat W4-W7 в позиції 36 гр. E. Відзначимо, що саме з 36 гр. E працюють на європейську частину Росії найбільші російські оператори безпосереднього мовлення «Триколор ТВ» та «НТВ плюс». Таким чином, в позиції 38,2 гр. E «Либідь» міг скласти конкуренцію супутнику Eutelsat W4-W7 в мовленні на Росію.

При цьому в «Укркосмос» вважають, що позиція 48 гр. E вигідна тим, що дає можливість забезпечити покриття більшої території: Центральної та Східної Європи, Індії, Центральної та Західної Африки, а також передавати сигнал із Південно-Східної Азії на Захід, тобто виступати в якості ретранслятора. У той час як в позиції 38,2 гр. E супутник міг працювати тільки на обмежену територію України та сусідніх країн, при розширенні зони покриття на цій точці він би заважав сусіднім супутникам.

Перший український мовний супутник, можливо, буде сприяти концентрації на ньому українських каналів, нині розкиданих на декількох іноземних супутниках. Втім, як вважає український аналітик Станіслав Юрасов, національний супутник після запуску може виявитися переобтяжений європейськими клієнтами, і український ринок безпосереднього мовлення, можливо, не надто відчує його появу.

Однак те, що «Укркосмос» працює над першим національним супутником, ймовірно, на найближчі роки позбавить цю організацію від приватизації. Оскільки це державне підприємство визначено оператором національної системи супутникового зв'язку (мається на увазі супутник «Либідь») і здійснюватиме управління системою, яка має стратегічне значення для державних користувачів сфери безпеки та оборони держави, існує необхідність збереження державного контролю за діяльністю «Укркосмос» і його включення до Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Про це уряд України оголосив в кінці 2012 р.

Українські платформи

Найважливішою особливістю українського ринку безпосереднього мовлення є наявність великого числа телеканалів, провідних трансляції в некодованому режимі. Причому українські користувачі, що зібрати гідний пакет некодованих телеканалів, воліють націлюватися відразу на декілька супутників.

Відкриті українські мовники використовують, головним чином, три іноземних супутника: люксембурзькі Astra 1G 31. 5 гр. E і Astra 4A 4.8 ° E (колишній Сіріус), а також ізраїльський Amos 2/3 гр. 4.0 гр. W. Раніше Україна також активно використовувала грецький супутник Hellas Sat 2 39.0 гр. E. Але тепер на ньому залишився тільки український державний канал для закордону УТР. При цьому недавно запущена міжнародна версія національного телеканалу України Pershiy Nacionalniy, іменована Pershiy Ukraine, розташувалася на українському пакеті на Amos 2/3 гр. 4.0 гр. W серед внутрішнього українського мовлення. Незрозуміло, в чому сенс розташування тут міжнародній версії, і як вона досягає цільової іноземній аудиторії.

Принагідно зауважимо, що на Україні немає такої сильної групи державних телеканалів, майже монополізували ринок, як в Росії. Pershiy Nacionalniy - це, мабуть, єдиний помітний державний телеканал країни, і він кодує свою внутрішню версію, відкрито проголошуючи тільки в ліцензійно очищеною версією Pershiy Ukraine. Але українці, мабуть, не надто помічають відсутності Pershiy Nacionalniy у вільному доступі на супутнику і дивляться все в некодованому вигляді, в тому числі і не має аналогів на просторі колишнього СРСР супутниковий телеканал українського парламенту Rada TV.

Говорячи про те, що основні українські телеканали внутрішнього мовлення, на відміну від російської практики, мають некодовані версії для безпосереднього прийому, потрібно сказати, що ця практика може в будь-який момент припинитися. Українська влада і Національна рада з телерадіомовлення України вже кілька разів робили спроби провести реформу законодавства країни таким чином, щоб заборонити українським телеканалам передавати в некодованому вигляді свої ліцензійно неочищені версії. Робиться це нібито для захисту авторських прав правовласників контенту, але враховуючи локальну спрямованість зарубіжних супутників, які використовуються нині українськими мовниками, від заборони виграють, перш за все, платні українські супутникові платформи і кабельні оператори. Відзначимо, що в 2012 р., згідно з даними українського порталу finance.ua, супутникове ТБ на Україні на домашні антени брало близько 3 млн домогосподарств. При цьому тільки трохи більше 300 тис. домогосподарств було підписано на платне телебачення.

Платне ТБ

Платних платформ на Україні три. Найбільша з них - це Viasat Ukraina, відкрита скандинавським оператором Viasat в квітні 2008 р. За російськими мірками її абонентська база виглядає смішно: за станом на вересень 2012 близько 150 тис. домогосподарств. Цікаво, що Viasat Ukraina використовує звичку українців до одночасного нацеливанию відразу на декілька супутників для прийому безкоштовних телеканалів. Крім основної своєї платформи на супутнику Astra 4A 4.8 ° E, цей оператор для отримання повного доступу до основних українським каналам на офіційному сайті рекомендує також націлюватися на супутники Amos 2/3 гр. 4.0 гр. W, а для прийняття міжнародних версій іноземних каналів - на супутник Hotbird 13 гр. E, і докладає докладну інструкцію, а заодно і заощаджує власні ємності. У порівнянні з російськими супутниковими платформами, які намагаються прив'язати абонента до одному супутнику, дії Viasat Ukraina по пропаганді безлічі супутників вигладять дивно.

Крім Viasat Ukraina, на Україні працює також «НТВ плюс Україна», яка пропонує абонентам кілька урізану добірку своїх телеканалів в локалізованої версії з супутника Eutelsat W4-W7 в позиції 36 гр. E, а також супутникова платформа Xtra TV з супутника Amos 3 на 4. 0 гр. W. «НТВ плюс Україна» і Xtra TV мають у своєму активі близько 100 тис. абонентів кожен.

У першому кварталі 2013 р. на український ринок виходить нова платформа безпосереднього мовлення «Либідь ТБ» (тезка першого українського супутника, про яке говорилося вище). Очолює «Либідь ТБ» колишній президент і генеральний директор російського оператора «Триколор ТВ» В'ячеслав Мордачев. Технологічним партнером «Либідь ТБ» буде, наскільки відомо, російська компанія GS, а бізнес-модель розвитку - аналогічної «Триколор ТВ».

Як би попереджаючи вихід на ринок «Либідь ТБ», Viasat Ukraina оголосила у вересні 2012 р. про запуск першого на Україні передплаченого пакету Ua.tv, купивши який абонент може продовжувати дивитися українські канали безкоштовно протягом року, а потім знову продовжити передплату за дуже невелику плату.

Враховуючи все вищесказане, можна припустити, що в найближчі рік-два український ринок безпосереднього супутникового телебачення чекають дуже важливі зміни.

Переглядів: 813 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz