Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Ми рекомендуємо
Часи
Наше опитування
На якій мові публікувати матеріали та новини?
Всього відповідей: 143
Соціальні сеті
Головна » 2012 » Червень » 3 » Супутникове телебачення в Україні: проблеми і перспективи
00:06
Супутникове телебачення в Україні: проблеми і перспективи
23 травня в рамках 18-ї Київської Міжнародного Телерадіоярмарку у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» пройшов 1-й Форум супутникових операторів «Проблеми та перспективи розвитку супутникового телебачення в Україні», організований Телекомунікаційної палатою України.

«Ми осмілилися так назвати цю подію не тому, що це перший захід на подібну тему. Ми хочемо, щоб був і другий, і третій Форум супутникового телебачення, ми налаштовані на системну роботу в цій сфері, і прагнемо до того, щоб умови ведення бізнесу в нашій країні були максимально зручні для наших підприємств », - підкреслив директор Телекомунікаційної палати Костянтин Грицак .

Марина Клочко з медіадепартаменті компанії GFK представила аудиторії статистику, згідно якої кількість супутникових сімей в Україну в 2011 році склало 3100000 домогосподарств, 77% супутникових сімей проживають в населених пунктах 50 -. Кількість кабельних сімей дорівнює 5 млн домогосподарств, з них 84% проживають в містах 50 +. 8400000 ефірних домогосподарств досить рівномірно розподілені по населених пунктах: 42% - у містах 50 +; 58% - у містах 50 - та селах.

За результатами 2011 року, 95% супутникових підключень - це безкоштовний супутник. Але проникнення платного супутника зростає - у першому кварталі цього року воно досягло 11,5% в порівнянні з 3,3% в 2009 році, що говорить про безумовну перспективу розвитку.

Марина Клочко також підкреслила, що користувачами послуг платного супутникового телебачення, як правило, є зрілі люди з високим доходом, що проживають скоріше в багатоповерхових будинках.

Лідером платного супутникового телебачення в Україну згідно з даними GFK є компанія Viasat, яка обслуговує 31% усіх супутникових сімейств.

Але крім перспектив, на форумі, що проходив у форматі живої дискусії, фахівці галузі обговорили і проблеми, з якими вони стикаються, а також шляхи вирішення цих проблем. На думку директора компанії Viasat України Оксани Ферчук, основними перешкодами на шляху розвитку супутникового телебачення в нашій країні є недосконала законодавча база, піратство, доступність безкоштовного контенту, демпінг і відсутність преміального контенту, але надія на світле майбутнє залишається.

«Український ринок - це багатообіцяючий ринок з величезним потенціалом, але на сьогоднішній день він виглядає досить скромно», - заявила пані Ферчук. За її словами, в сусідній Польщі існує 14500000 домогосподарств, з них 42% (близько 6 млн) користуються супутниковим платним прийомом. При середньому ARPU в 12 доларів обсяг ринку в цій країні складає понад $ 1 млрд і продовжує збільшуватися. У Росії налічується 54 млн домогосподарств і 19% (більше 10 млн) користуються платними супутниковими послугами, з них більше 7 млн ​​обслуговує компанія «Триколор». Обсяг ринку наших сусідів становить $ 0,5 млрд.

В Україні населення країни і кількість домогосподарств більше, ніж у тій же Польщі, але показники виглядають зовсім інакше, тому що 95% наших користувачів не готові платити гроші і використовують безкоштовне супутникове телебачення. В результаті, обсяг ринку Україні в грошах складає всього $ 35 млн.

Серед головних проблем, які заважають активному розвитку супутникового телебачення Україні, Оксана Ферчук виділила піратство і underreporting (заниження): «Багато дрібних кабельні оператори не заморочуються з приводу договорів з правовласниками, і отримують нечесним шляхом доступ до контенту, поширюють його серед своїх передплатників, не мають витрат на оплату цього контенту, і, як наслідок, віддають цю послугу споживачеві безкоштовно. І у клієнта створюється враження, що телебачення дуже доступно, тому він і не хоче платити за нього.
Також 80-90% наших кабельних операторів свідомо занижують кількість абонентів у своїх клієнтських базах і платять набагато менше телеканалам, з якими співпрацюють. За оцінками експертів, 40-60% всієї клієнтської бази знаходиться в сірому сегменті, по суті, ці люди отримують крадений контент ».
З директором Viasat погодився президент компанії «Триколор» В'ячеслав Мордачев, який обізнаний, що в Україну незаконно надають послуги від імені його компанії, але не знає, як з цим боротися.

Також на 1-му Форумі операторів супутникового телебачення виступила Ірина Петрова, начальник відділу міжнародного зв'язку компанії «Укркосмос», розповівши про швидкий запуск українського супутника «Либідь» в точці 48 градусів. Корисне навантаження супутника забезпечує три промені (кожен з яких складається з десяти транспондерів): Евроукраінскій, східноафриканської та Індійський. І хоча на даний момент не досягнуто угод з жодним супутниковим оператором, ведеться активна маркетингова робота.

Також свою думку про проблеми супутникового телебачення в Україні висловили генеральний директор телеканалу М1 Валентин Коваль і медіаюристів Алі Сафаров. У підсумку, фахівці галузі зійшлися в рішенні консолідуватися і, в першу чергу, активно вирішувати проблему із законодавчою базою.
«Я пропоную Телекомунікаційної палати України як важливого гравця на ринку виступити з пропозицією змін у законодавстві України. Державі нашої країни потрібно визначитися, або всі супутникові платформи ліцензуються, або вони не ліцензуються, хоча це не дуже правильно з точки зору Європейської конвенції з прав людини, тому що телебачення, як особливий вид контенту з особливим впливом на людський розум, повинне знаходиться під контролем держави », - підкреслив медіаюристів.

Константи Грицак, в свою чергу, запевнив, що поправки в ст. 40 вже ініційовані Телекомпалатой, підтримані трьома народними депутатами і знаходяться на розгляді у Верховної Ради.

«Проблеми, які існую на сьогоднішній день на ринку, ніхто, крім нас, супутникових операторів, не вирішить. Нам потрібно робити якісь кроки і поступово рухатися в бік розвитку супутникового телебачення в Україні - міняти законодавчу базу, вибирати якісний контент і прагнути до успіху », - підсумувала Оксана Ферчук.
Переглядів: 1383 | Додав: Vasja | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Ми рекомендуємо
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Ми ВКонтакті
Статистика
Besucherzahler Pretty single Russian women and Ukrainian girls
счетчик посещений

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лічильники
Яндекс.Метрика
Переход по сайту
anunciar coche
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz